Evomere
Bebeğiniz hangi burç

Benzer İçerikler

Bebeğiniz hangi burç

KOÇ: 21 MART – 20 NİSAN
Sevecen, sabırsız, hırslı ve heyecanlıdırlar. Oldukça enerjik ve hareketli bir çocukluk geçirirler. İlgi odağı olmayı severler. Kardeşlerini kıskanabilirler, bunun sebebi, sürekli olarak ilgi odağı olmak istemeleridir. İstemediği bir şeyi yaptırmak oldukça güçtür, inatlaşabilirler bu sebeple sizi biraz zorlarlar. Koç burcu çocukları, diğer burçlara göre daha erken yürüyebilirler.


BOĞA: 21 NİSAN – 21 MAYIS
Temiz, titiz, anneye düşkün, kol ve bacakları güçlü, sanatçı ruhludurlar. İştahlıdırlar, yemek yemeyi severler. Boğa burcu çocuğuna istemediği bir şeyi yaptırmak çok zordur. Ona istemediği bir şeyi ancak yumuşak bir şekilde rica ederek yaptırabilirsiniz.


İKİZLER: 22 MAYIS – 21 HAZİRAN
Hareketli, çok enerjik ve oldukça zekidirler. Durağan olmayı sevmezler, dışadönük, sosyal ilişkileri güçlüdür. İletişim yönü küçük yaşlarda bile fark edilir. Arkadaş edinmekte zorlanmazlar ancak kıskanç olabilirler. Yenilikçidirler, macerayı severler. Rutinlerden sıkılırlar ve bir işi sadece bu sebepten dolayı yarım bırakabilirler. İkizler burcu çocukları geniş hayal gücünden dolayı abartıyı sever ve bazen pembe yalanlar söyleyebilir. Ona yalanın iyi bir şey olmadığını tatlılıkla anlatmalısınız.


YENGEÇ: 22 HAZİRAN – 23 TEMMUZ
En büyük özellikleri duygusal oluşlarıdır. Hassas, sakin, uslu, duygusal zekâsı yüksek, evcimen ve güler yüzlüdürler. Oyun oynayan bir grup çocuk içinde, neşe içinde, yüksek sesle kahkaha atan biri varsa o muhtemelen yengeç burcu çocuğudur. Üstelik bunu ilgi çekmek için yapmaz, bu onun doğal halidir. Eğer ağlıyorsa da gerçekten ağlıyordur, numara yapmaz, timsah gözyaşları dökmez. Vicdani duyguları gelişmiş, ailesine bağlı, evini seven yetişkinler çoğunlukla bu burca sahip çocuklardan çıkar. Yengeç burcu çocuklarının oldukça iyi bir iştahı vardır, bu sebeple annelerine yemek yeme konusunda kolay kolay problem çıkarmazlar.


ASLAN: 23 TEMMUZ-23 AĞUSTOS
Lider, iyi bir yönetici adayı, gururlu bazen kibirlidirler. Yaratıcılıkları ve özgün fikirleri ile kendilerine sonsuz güvenirler. Neşelidirler, kolay iletişim kurarlar. Daha küçücükken bile ilgi odağı olmayı ve beğenilmeyi isterler. Yemek yemeye, tembellik etmeye bayılırlar. Arkadaşlarını organize etmek, yönetmek onların işidir. İlgi çekmeyi başaramadığında bunu kabullenmezler, hırçınlık gösterirler. Bu burcun çocukları, doğuştan bir rol yeteneğine sahiptir.


BAŞAK: 24 AĞUSTOS- 23 EYLÜL
Bu burca sahip çocukları olan anne-babalar şanslı sayılırlar. Çünkü bu burcun çocukları oldukça sorunsuz bir çocukluk geçirirler. Başarılı bir öğrencilik hayatları olur, çalışkandırlar, derslerine çalışır, anne babalarını üzmezler. Derli topludurlar. Titizlikleriyle ünlüdürler. Güzel bir yüze sahiplerdir, sakin, uyumlu ve kibardırlar. Başak burcu çocukları yatmadan önce iyi bir şekilde beslenirse, gece uyku bölünmesi yaşamazlar.


TERAZİ: 24 EYLÜL- 23 EKİM
Objektif, detaycı ve bilinenin aksine dengelidirler. Ayrıca sanatçı bir ruha sahiptirler. Güzel sanatlar, estetik ilgi alanlarına girer. Hareketli ve uyumludurlar. Sakin ve huzurlu bir çocukluk geçirirler. Karar vermekte güçlük çekebilirler, ona az sayıda seçenekler sunarsanız karar vermesi kolaylaşır. Naiftirler, gürültü, patırtı, kargaşa, kalabalık pek sevmezler. Terazi burcu çocuklarının zekaları çabuk gelişir, çok kısa zamanda geniş bir kelime hafızası geliştirirler.


AKREP: 24 EKİM – 22 KASIM
Gururlu ve tutkuludurlar. Başarı ve güç odaklı bir burçtur. Bu burçta doğan çocuklar savaşmayı sever, kaybetmeyi kabullenemezler, hırslı ve zekidirler. Otorite ve saygınlık onlar için önemlidir. Onlara istediklerinizi ancak yumuşak bir dil kullanarak yaptırabilirsiniz. Ailesine, arkadaşlarına ve sevdiklerine sadık ve bağlıdırlar. Ancak kızdırıldıkları zaman tıpkı bir akrebin kuyruğuna basılmış gibi olurlar. İyiliği de kötülüğü de asla unutmaz, bir gün mutlaka hatırlatırlar. Bu burcun çocukları açlığa tahammül edemezler, hemen karınlarının doyurulmasını beklerler.


YAY: 23 KASIM – 21 ARALIK
Ebeveynlerinin ilgisini çekebilmek için türlü türlü şaklabanlıklar yapar. Meraklı, enerjik ve hareketlidirler. Yalnız kalmak istemezler. Yanlarında hep birileri olur, oyun oynarlar. Keyifli bir arkadaştır. Neşelidir, kolay iletişim kurarlar. Sorun çıkartan bir çocukluk geçirmezler. Yay burcu çocukları meraklıdır, konuşmaya başladığında sık sık çevresi ile ilgili sorular sormaya başlarlar.


OĞLAK: 22 ARALIK – 20 OCAK
Sorumluluk duyguları küçük yaşlarda gelişmeye başlamıştır. Ödevlerini tam zamanında yapar, ailesini bu konuda hiç üzmezler. Genellikle içe dönüktür. Sessiz, sakin ve sorunsuzdur. Küçük olmasına rağmen temiz olmayı ister, üzerine bir şey dökülse temizlenmeyi bekler, ya da bunun için yardım ister. Büyüdükçe sorumluluklarını fazlasıyla yerine getiren bir birey olurlar. Oğlak burcu çocuklarının kardeşleri ile iletişimi oldukça iyidir.


KOVA: 21 OCAK – 19 ŞUBAT
Oldukça hareketli, zeki ve hoşgörülüdürler. Hayal dünyası oldukça gelişmiştir. Bilmek, keşfetmek ister. Ancak okuldan çok hoşlanmazlar, dersler sıkıcı gelir. Derse ilgisi yokmuş gibi görünüyor olsa bile, sorulan soruları ilk cevaplayan gene de o olacaktır. Her an bir proje üretebilir, orijinal fikirler sunabilir. Arkadaşlık onun için önemlidir, bireyleri değil, toplumu bile kurtaracak projeleri olabilir. Sezgileri de sosyal ilişkileri de güçlüdür. Muhafazakâr ya da gelenekçi olmazlar, her zaman yenilikçi, ileriyi gören, yetenekli ve vizyon sahibi yetişkinler olacaklardır.


BALIK: 20 ŞUBAT – 20 MART
Narin, hassas ve içe kapanıktırlar. Empati yetenekleri gelişmiştir, sezgileri güçlüdür. Empati yeteneklerinin güçlü olması, iletişim becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur. Eğer yatırım yapılırsa sanatla ilgili konularda başarılı olabilirler. Hayal gücü çok gelişmiştir, bu duygusal olmasından kaynaklanır, bu duygusallık içinde kararlarını mantıkla değil yoğun olarak duygularıyla alır. Gelişim sürecinde, onu eleştirerek değil, olumlu yönlerini pekiştirerek cesaretlendirmelisiniz, yoksa kolayca kırılarak geri çekilebilir. Bu burca sahip çocuklar genellikle konuşmayı daha erken öğrenebilirler.