Evomere
Bebeğiniz için bebek masajı

Benzer İçerikler

Bebeğiniz için bebek masajı

Sevgili anneler, ılık bir duş sonrası uygulayacağınız masaj ile bebeğinizi rahatlatabilirsiniz. Bebeğinize ilk 3 ayda yapacağınız masaj, bebeğinizin sindirim sisteminin rahatlamasına da yardımcı olacaktır. Yemeklerden hemen sonra ya da bebeğiniz aç iken masaj yapmak tavsiye edilmez. Ayrıca enfeksiyon geçiren ve yeni aşı olmuş bebekler için masaj önerilmez.


AYAKLAR ve BACAKLAR
Ayaklar ve bacaklar masaja başlamak için idealdir. Bebeğinizin cildine uyumlu doğal kökenli bir bebek yağı tercih ederek yumuşak hareketlerle ayaktan başa doğru masaja başlayabilirsiniz. Ayak tabanlarına küçük daireler çizebilirsiniz. Bacaklarını baskı uygulamadan ovabilirsiniz. Her iki ayağa ve bacağa masaj yaptıktan sonra kollara geçebilirsiniz.


ELLER ve KOLLAR
El parmaklarını tek tek küçük hareketlerle ovun. Sonra ellerden başa doğru fazla baskı uygulamadan ovma işlemine devam edin. Avuç içlerine küçük dairesel hareketler çizerek masaj yapın.


GÖĞÜS BÖLGESİ ve KARIN BÖLGESİ
Ellerinize yağı alıp birbirine sürterek ısıttıktan sonra bebeğinizin göğsüne koyun. Avuç içinizi kullanarak yavaşça göğüs bölgesinden aşağıya doğru okşayarak masaj yapınız. Bu hareketi bir kaç kez tekrar ediniz. Aynı işlemi bebeğinizin karın bölgesi içinde tekrar edin.


SIRT BÖLGESİ
Bebeğinizi yüzükoyun yatırınız. Parmak uçlarınızla boyun bölgesinden başlayarak poposuna kadar dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Omur hattına baskı uygulamamaya özen göstermelisiniz.